Pirios

Search
Close this search box.

Optymalizacja kontaktów z Klientami u jednego z największych touroperatorów w Polsce

Autor
Autor
Spis treści
Efektywna Komunikacja w Podróży: Wdrożenie Contact Center w firmie turystycznej

O znanej firmie turystycznej

Touroperator będący trzecią, największą firmą turystyczną w Polsce. Wyróżnia się bogatą historią, doświadczeniem w branży oraz wieloletnią organizacją imprez turystycznych. Firma w sezonie 2023 roku sprzedała 220 tysięcy wycieczek, obsługując tysiące klientów. W zespole Contact Center pracuje ponad 100., wykwalifikowanych pracowników, którzy codziennie obsługują wiele zapytań, związanych ze zmieniającą się ofertą.

Wyzwania

Specyfika branży sprawiła, że organizacja spotkała się z problemami w zakresie jednoczesnego zarządzania wieloma połączeniami oraz z trudnościami w dostępności do niezbędnych informacji, zbieranych w czasie rzeczywistym.

Nieustanny rozwój firmy oraz potrzeba szybkiej komunikacji z Klientami, sprawiła, że konieczne było wprowadzenie nowej platformy komunikacyjnej, która byłaby w stanie:

  • usprawnić pracę 100 pracowników obsługujących nowe kanały komunikacji,
  • wspierać wyniki sprzedażowe całego działu CC
  • podnieść efektywność pracowników
  • optymalizować i automatyzować obecne procesy w zakresie Contact Center.
Od samego początku współpracy z Pirios byliśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko ich głębokiej wiedzy w zakresie systemów teleinformatycznych, ale także profesjonalizmu i zaangażowania zespołu.
Dyrektor Contact Center

Wprowadzone rozwiązanie

W 2022 roku lider branży turystycznej podjął współpracę z Pirios. Pierwszym krokiem było przeprowadzenie szczegółowego audytu dotychczasowych procesów i narzędzi. Na podstawie uzyskanych wyników, wraz z Klientem, Pirios zarekomendował wdrożenie poszczególnych komponentów systemu Contactis Contact Center – a w szczególności PeakOne, IVR Siren i omnichannel Contact Center.

Kolejne, zarekomendowane moduły, odpowiadały za raportowanie oraz monitorowanie – oczywiście w czasie rzeczywistym. Następnie wprowadzono rozwiązania w ramach systemu Contactis Centact Center, które usprawniły obsługę połączeń e-mail oraz chat. 

Celem było wdrożenie spójnego, wielokanałowego i stabilnego rozwiązania wspierającego Klienta na każdym etapie jego podróży.
Omnichannel

Omnichannel dla wszystkich kanałów komunikacyjnych.

Wzmocnienie kompetencji i wsparcie w codziennej pracy konsultantów.

Lepsza organizacja i dyspozycja zgłoszeń dzięki wdrożonemu IVR Siren.

Platforma PeakOne, która usprawnia przyjmowanie połączeń przychodzących i wychodzących.

Efekt:
Dzięki stabilności i funkcjonalności systemu zdołaliśmy podnieść jakość obsługi naszych klientów na zupełnie nowy poziom. Polecam Pirios każdemu, kto chce wprowadzić innowacje do swojego contact center."
Dyrektor Contact Center

Zarekomendowane i wdrożone rozwiązanie nie tylko wspiera codzienną obsługę klientów, ale także podnosi jakość pracy konsultantów CC. Moduły usprawniły więc obsługę wszystkich kanałów komunikacyjnych, wsparły przepływ informacji w czasie rzeczywistym oraz zwiększyły efektywność w sprzedaży. Dzięki wykorzystaniu wbudowanego modułu webchat, komunikacja wewnętrzna pomiędzy pracownikami została znacznie usprawniona. To unikalne rozwiązanie niespotykany w innych systemach Contact Center. Zrealizowano więc zamierzone KPIs, skrócono czas oczekiwania na odpowiedź i zautomatyzowano część procesów.

Krótszy czas oczekiwania na obsługę zapytań.

Wykwalifikowany personel, który zdobył nowe kompetencje.

Obsługa licznych zapytań z różnych kanałów komunikacyjnych.

Wyższy standard pracy konsultantów CC, którzy dysponują informacjami w czasie rzeczywistym.

Po prostu super! Pełen profesjonalizm, merytoryczne spotkania, dobre tempo, bardzo dobry kontakt, bez czarowania, Rafał i Emil świetnie się spisali. Byliśmy również pod ogromnym wrażeniem wiedzy, kompetencji, umiejętności komunikacji osób z zespołu wdrożeniowego.
Dyrektor Contact Center

Odkryj moc profesjonalnej komunikacji z Pirios.
Wybierz jakość, wybierz przyszłość – wybierz Pirios!

PIRIOS S.A.
ul. Josepha Conrada 20
31-357 Kraków